| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Cum iti poti convinge parintii sa iti cumpere un caine?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa arati ca esti responsabil, sa ai grija de el, sa ii dai de mancare zilnic.

| xByte a răspuns:

Depinde de unde vrei sa il iei. Eu cand am fost mai mic si am vrut un caine, parintii nu au fost de acord, iar cu ajutorul mediului online am reusit sa dau de o persoana ce dona pui de catei, am stabilit o data, o locatie si o ora pentru a ne intalni si a vedea catelul, iar cu o zi inainte le-am spus parintilor. Ei nu am mai avut ce sa faca fiindca era deja stabilit totul si prea tarziu sa refuze, asa ca am luat catelul pana la urma.

| AlbNegru09 a răspuns:

Pe părinții nu-i convingi uşor. Dacă locuieşti la bloc, cu siguranța se gândesc că o să facă în casă, lasă păr etc.
Şi eu am avut la bloc de la 3 ani, mi-am dorit foarte mult. M-am rugat foarte mult să-mi cumpere, i-am promis de toate că fac. Mi-a cumpărat. Dar după o perioadă m-am plictisit să tot il cobor jos ca să-şi facă treburile, mai făcea si în casă, dar curățeam.
Ma jucam cu prietenii afară, apoi du-te sus şi adu câinele la plimbare, îmi era foartr ciudă deşi îl iubeam enorm.
E frumos să ai, dar ca să ți un câine trebuie să ai răbdare şi să umbli după el.
Eu am o mamă minunată. L-am avut până la vârsta de 12 ani. După 2-3 ani a murit, nefiind la mine şi neîngrijit

| AndCat26 a răspuns:

De cat sa cumperi un caine, mai bine adopti unul. Sunt atatia catei neajutorati in adaposturi. Ai putea sa le spui varianta asta. Ca sa adoptati un catel.