| anonim_4396 a întrebat:

cum imi pot convinge parintii sa imi cumpere un skateboard nou?

Răspuns Câştigător
| Annapro a răspuns:

Mai intai gaseste un skate la un pret rezonabil, apoi in vreo 3-4 zile incearca sa fii mai cuminte dar in parcursul acestor zile intreaba-i de skate. Sau fa-ti ceva la skate : rupe putin imaginea, toceste rotiile etc. arata-le parintilor tai si spune-le ca vrei altul ca asta s-a stricat rolling on the floor smug

2 răspunsuri:
| annyta15 a răspuns:

Depinde de parinti, ar trebui sa faci ceva in schimb gen sa le spui ca faci ce vor ei timp de o saptamana, daca esti singur la parinti poti spune ceva in genul:sunt singurul vostru copil si asa va tratati cu el? ochii mici si sentimentali merg mereu.In cel mai rau caz santajeaza-i daca ii ai cu ceva la mana :d. Sper sa mearga.

| Mădălina_5104 a răspuns:

Parintii tai,daca sunt multumiti de comportamentul tau,notele la scoala si respectul fata de ei nu este nevoie sa ii convingi. Niciodata parintii nu se lasa convinsi, doar rugati. Lasa-le timp de gandire si spune-le ca iti doresti un skateboard nou, atata tot.