| elysya a întrebat:

cum o conving pe mama sa ma lase sa cumpar un catel de pe net, ea nu vrea ca e prea multa responsabilitate de care eu nu sunt in stare, ca face mizerie si nimeni nu poate sa aiba grija de el pentru ca tata si mama sunt la serviciu si eu cu sora mea la scoala... funda

4 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Nu se comapara sa ai grija de un animal virtual fata de unul real...
eu as zice sa mai astepti putin,o sa te incurce la invatat, o sa roada sosete, pantofi etc. iar parintii o sa te certe pe tine...
iti zic din propria experienta

| AlexandraHNY a răspuns:

Imprumutal un week pe al unei pri.si araatai ca esti in stare sa ai grija dee el

| RobinLecter a răspuns:

Simplu mai antai adopta un caine vrtual gufins apoi arata-i ca esti responsabila sigur iti ai un caine.eu am adoptat un leu ca bunica mea nu m-a lasat sa am pisica.

| girml3x a răspuns:

Ca sa tii un caine in casa, trebuie sa ai si responsabilitati ( sa ai grija sa manance, trebuie plimbat, etc. ) Dar daca parintii tai sunt la servici, tu si sora ta la scoala, saracul caine ce face? Eu zic sa te gandesti mai bine!