| IonutBlogger a întrebat:

Daca am o pisica de aproape 2 ani si am adus un caine lup in casa de 1 luna, poate sa plece pisica? Adica de gelozie ceva? Ca pisica mea de dimineata cand l-a vazut a plecat si nu s-a intors pana acuma, dati-mi un raspuns repede va rog.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu-ţi fă griji, când i se va face foame, se va întoarce.

| IonutBlogger explică (pentru NOname):

Am uitat sa mentionez ca e motan, presupun ca nu se va mai intoarce, crezi ca nu gaseste el pe cineva care sa-i de-ie de mancare? Vreau pe altcineva ca sa zica cu adevarat corect.

| NOname a răspuns (pentru IonutBlogger):

O vrei pe Mama Omida? Dacă vrei, îţi dau numărul ei, îţi scriu şi recomandare...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi ce ai făcut?hee hee Ai supărat pisicul, cu găzduirea în casă, a altui animăluț. Se vor împăca, nu-ți face griji. La început, încearcă să stai mai mult în preajma lor, încât cei doi, să se cunoască, să se împrietenească.
Când va crește cățelul, sper să nu facă din ea o jucărie, încât să ajungă s-o smotocească. Să le aduci aminte că amândoi sunt chiriașii inimii tale. : ))

| IonutBlogger explică (pentru floresdemayo):

Mda. O venit, acuma se impaca destul de bine, isi mai ia cainele cate 2-3 labe in cap dar nu conteaza asta laughing. Si scuze ca am raspuns greu, dar uitasem de site tongue. Mersi mult de raspunsul tau si al celorlalti!

| Kriss96 a răspuns:

E posibil sa nu se mai intoarca. Sau poate ii e frica si o sa se intoarca mai incolo cand prinde curaj. Dar daca zici ca a plecat inseamna ca stai la casa si il lasi liber. Destul de rau pentru ca poate sa-l calce o masina. In fine. Ideea e ca a fost mereu liber. Daca il tineai numai in casa alta ar fi fost situatia. Poate chiar ar fi fost agresiv fiind teritoriul lui. Dar sa stii ca ai gresit si tu. Trebuia sa iei motanul in casa si sa-i faci cunostinta cu cainele intr-o camera. Sa se obisnuiasca. Tu practic i-ai aratat motanului ca ai o "jucarie" noua si nu mai ai nevoie de vechea "jucarie". Oricum eu consider ca o persoana care isi lasa pisica pe strada nu detine acea pisica.