| lol5755 a întrebat:

Ce caine sa imi cumpar "Labrador" sau "Golden Retriever"? Tinand cont ca stau la casabig grin

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Pai ambii sunt din aceeasi ''oala'', amandurora le place apa, diferenta fizica este ca Golden`ul are blana mai mare si creata.
Eu te sfatuiesc Labrador, pentru ca matusa mea are Golden si are blana foarte dificila, trebuie sa il pieptene aproape in fiecare zi, plus ca e foarte incalcita. Nu spun ca la Labrador nu trebuie blana pieptana, trebuie si la el, ca daca nu i cade parul in prostie [ la fel ca la Golden ], dar la Golden cade mult mai mult, si in plus la Labrador blana este foarte usor de pieptanat, si este de ajuns o data la 4-5 zile. In schimb, la Golden, daca nu ai pieptanat calumea, o sa ai par prin toata curtea, plus ca nu este bine ca unui caine sa i cada parul in prostie, si are blana incalcita rau.

Dar daca crezi ca esti in stare sa il ingrijesti, adica ai timp pentru el [ dureaza ceva, cum am mai zis, are parul incalcit ], ti-l poti cumpara.

Daca vrei sa-ti cumperi un Labrador ia-ti pe culoarea alb, arata foarte bine, dar daca stai la casa fi sigur ca o sa se bage prin noroi si o sa se faca praflaughing
Si Golden arata foarte bine portocaliu ca culoarea unde scrie aici : Ai un raspuns pentru? Ca chenaru astalaughing)

Succes!

8 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Labrador.

| FetitaCuOchiVerzi a răspuns:

Labrador dar sund draguti si goldeni dar eu as zice labradorwinking

| Stefanistaaa a răspuns:

Golden Retriever-ul este un excelent câine de companie adresat familiilor cu copii sau alte animale de casă. Acest câine este o alegere potrivită pentru cei care deţin pentru prima dată un animal de companie demonstrând că proprietarul este capabil să întreţină un câine de talia şi forţa sa. Va fi mulţumit să trăiască într-un apartament, dacă i se va acorda suficient timp pentru mişcare. Sunt relativ activi în interior şi se pot mulţumi cu cel puţin o curte de dimensiuni medii.

Dupa parerea mea, ia-ti un "golden retriever". Am o prietena care are un Retriever si e foarte multumita de el!
( funda?!) :d

| Laura1995 a răspuns:

Labrador:X

| kissmebaby33 a răspuns:

Daca iti place sa te joci cu el atunci labrador ca este foarte inteligent si il poti invata multe trucuri

| AnnaAnnne a răspuns:

Golden Retriever de 100000000 de ori, e mai dragut decat labradorul si mult mai jucaus(parerea mea), am si eu acum un Golden si au fost discutii pe tema asta in familia mea "Labrador" sau "Golden" si pana la urma am facut alegerea buna love struck happy. Sper ca te-am ajutat.A, si inca cv. si eu stau tot la casa nici "Goldenul" si nici "Labradorul" nu sunt animale de apartament sunt mari si lasa mult par

| SkiZzZzy a răspuns:

Labradortongue

| Justhavefun a răspuns:

Daca stai la casa cel mai bine e sa-ti iei un Labrador.