| JockerStoica a întrebat:

Sal TPU Vreau sa imi iau un caine din urmatoarele rasetongueitbull,Amstaff,BullTerrier,Rottweiler, CaneCorso, Boxer. Stau la apartament sugerati-mi o rasa dintre care le-am dat mai sus si ziceti-mi si de ce sa aleg acea rasa dau Funda pe Loc

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ai enumerat numai rase de caini agresivi.In orice mediu ar creste, toti cei enumerati de tine pot deveni periculosi.Au nevoie de spatiu mai mult,de libertate de miscare,iar daca stai in comun-in bloc-va fi greu de controlat. Daca-ti plac cainii mai mari, creste un pui de ciobanesc german, care se poate adapta, cu respectarea anumitor reguli. Daca alegi din asta, revin-o.

| JockerStoica explică:

Am scris din greseala itbull am vrut sa scriu Pitbull sorry