| adiz07 a întrebat:

de curand am inceput pescuitul la oblete, nada o fac acasa : faina de malai, putina de grau, grau. daca imi ziceti o alta nada nu ma supar( facuta acasa ) asa deci am foarte multe rateuri viermele il agat de capatul mai gros nu stiu ce sa fac ii vad in bancuri venind dar degeaba

1 răspuns:
| LordulJmecher a răspuns:

Incearca cu porumb, si iti trebuie un carlig mic de tot, cat deala de fate, oleaca mai mare. Daca nu merge cu porum inceraca cu greieri.