| d0riann a întrebat:

Doresc sa imi cumpar un Husky Siberian sau Malamut Alaska, tin sa precizez ca stau la bloc, am 22 de ani, sunt foarte sportiv si nu am mai fost posesor de caine. Am citit aproximativ tot despre ei, insa as vrea sa mai stiu daca poate sa fie protectiv cat decat cu mine ( adica la gestul unui strain de a ma lovi, ar putea avea un impuls agresiv asupra atacatorului? ) sau daca printr-un dresaj bun sa-I pot comanda/starnesc un impuls sau stare de agresivitate pentru cineva? Ofer funda pentru un raspuns cat mai detaliat.

Răspuns Câştigător
| jokiss a răspuns:

Teoretic niciunui animal nu ii place spatiul limitat, la fel ca si noua. Se acomodeaza, dar cat e mic o sa iti faca ravagii daca il lasi nesupravegheat laughing pantofi rosi, mobila roasa, roade tot ce prinde, daca il duci de mic la dresaj n-o sa ai astfel de probleme

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Oricare dintre ei poate ataca la comanda cu un dresaj corect.malamutul e mai indicat.

| jokiss a răspuns:

Sunt foarte intelgineti si usor de dresat, dar cam greu de tinut intr-un apartament, pentru ca sunt de talie mare, "foarte blanosi", ceea ce ii face si mai greu de intretinut, cand trebuie sa ii faci baita, trebuie sa isi iei o zi intreaga liber laughing si sunt foarte activi.

| d0riann explică (pentru jokiss):

De timpul de care o sa fie nevoie sa i'l acord nu cred ca va vi o problema si la fel cu activitatea zilnica, dar se poate acomoda intr-un apartament? Adica va fi destul de limitat ca spatiu intr-o perioada a zilei

| d0riann explică (pentru jokiss):

Oke. Multumesc.

| jokiss a răspuns (pentru d0riann):

Teoretic niciunui animal nu ii place spatiul limitat, la fel ca si noua. Se acomodeaza, dar cat e mic o sa iti faca ravagii daca il lasi nesupravegheat laughing pantofi rosi, mobila roasa, roade tot ce prinde, daca il duci de mic la dresaj n-o sa ai astfel de probleme