| DeeaD1 a întrebat:

Eu imi iau un papagal, femela si nu stiu ce nume sa ii pun.Ma gandesc la Lola, vreau sa va aud parerile! Cel cu cele maii frumoase nume primeste o funda!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

- Bella
- Cici
- Cocco
- Cleo
- Cora
- Dodo
- Flora
- Ira
- Kiki
- Lila
- Lola
- Mia
- Otis
- Paquita
- Pepa
- Pia
- Rira
- Rita
- Sisi
- Viva
- Pacco
- Zoe
- Zipi
- Zarra

Pa-pa.

12 răspunsuri:
| Dєєa a răspuns:

Kiki
Pufa
Papa
Shtrumfy
Cio
Koko
Roca
Cocolino
Nina
Poly
Didi
Gesi
1. Maggie
2. Molly
3. Lady
4. Sadie
5. Lucy
6. Daisy
7. Ginger
8. Abby
9. Sasha
10. Sandy
11. Dakota
12. Kate
13. Annie
14. Chelsea
15. Princess
16. Missy
17. Sophie
18. Bo
19. Coco
20. Tasha
Sper ca te-am ajutat :*
funda, te rog? :d

| moilolyta09 a răspuns:

Tweetie,Cleo,Kiki.Rika,Kita,Kira,Zoe.

| ellaells a răspuns:

Am avut si eu femela de papagal dar a murit. Pe a mea o chema Kreta happy

| bybyu a răspuns:

Chimchi Coco, Paco, Taco, Rico, Cici, Roro, Rita, Piki, Riri, Cora, Pepe, Locco, Zoe, Tweety, Polo, Nina, Elvis, Ryke, Cimpi, Micky etc... Pentru alte idei de nume si alte detalii poti citi aici: http://animale.acasa.ro/......-8564.html :)

| copilfardeminte40127 a răspuns:

Eu nu ma gandisem la un nume de acasa pentru perusul meu. Am fost, l-am cumparat si am ajuns acasa. Cand am vrut sa il mut din cutie in cusca, m-a muscat atat de tare si mi-a dat sangele. Si cum ma ustura foarte tare, i-am dat numele Chili ( de la ardei iute).

| copilfardeminte40127 a răspuns:

Deci, incearca sa il urmaresti in primele minute si vezi ce nazbatie face. Sigur o sa iasa un nume pe masura. Sa il stapanesti sanatoasa!

| IsabellaMood a răspuns:

Lady Gaga rolling on the floor ( glumesc :* ), daca iti place atat de mult Lola pune-i Lola, eu i-as pune numele Tchuss. Numai bine! Si sa te bucuri de ea! :*

| FetitaDeMenta a răspuns:

Pako
Piko
Coco
Loly
Izu
Mimi
Paghi
Nini
Rina
Sisi
Papi
Ani
Tini

| alberto321 a răspuns:

Eu zic sa pui numele Richi