| SaintBernard a întrebat:

Ieri am gasit un pui de porumbel orfan, e de fapt adolescent, pare sa aiba cam 24 de zile. I-am cumparat mancare de papagali (mix de seminte) si nu se prea hraneste, ciupeste cu ciocul inchis mai mult, nu ia mai nimic in el. Din cate am citit pe net, ar fi la varsta la care se poate hrani si singur. cand imi apropii degetele de el le ciupeste usor. Cum as putea avea grija de el?

2 răspunsuri:
| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

Ai putea sa ii dai paine inmuiata in apa asa se si hraneste si bea si apa. Daca atunci cand te apropii de el deschide ciocul asta inseamna ca ii e foame el nu stie sa se hraneasca singur inca

| Arummaculatum a răspuns:

Deschide-i ciocu si baga-i fortat mancare pana invata singur ca e prea mic acum si sa-i dai si apa...