| petrovicimarius98 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un papagal perus dar tot mereu sta suparat nu mananca nu bea apa nu se misca din acel loc. Am incercat sa ii dau niste graunte langa cioc a mancat putin, apa tot la fel dar nu a baut de loc. Ma intreb oare trebuie sa ii cumpar si pereche? Apropo am citit pe net ca trebuie sa ii invelesc cusca ceva negru ca sa se poata odihnii dupa-amiaza e adevarat? Va rog raspundeti-mi dau FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| TraficCuCaramele a răspuns:

Pai si eu am perusi....am acum doi dar inainte, cand aveam unul nu cred ca se simtea singur deoarece ii pusesem in colivie o oglinda cu scarita de la un pet shop si ii mai dadeam din cand in cand drumul prin casa. daca nu ai oglinda cumpara-i! poate fi bolnav cine stie? daca nu ii poti cumpara pereche, cum crezi tu

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Se simte singur.
Ar fi bine sa ii cumperi pereche.
Dar, pana atunci, pune-i o oglinda micuta (de buzunar) in colivie. Va sta toata ziua si va canta in dreptul oglinziibig grin.