| Alecsandra_Vartolomei_1993 a întrebat:

Imi pare rau ca tot pun atatea intrebari cu catei dar tot nu stiu ce catel sau pisica o sa-mi iau cand o sa fiu mare.
Ok sa incepem.
I
1. Ce fel de catel v-ati lua daca veti sta la tara?
a) de talie mica
b) de talie medie PS: sa fie de rasa.
c) de talie mare
2. Ce fel de catel v-ati lua daca vezi sta la bloc?
a) de talie mica
b) de talie medie PS: sa fie de rasa.
c) de talie mare
3. Ce fel de catel ati alege in cazul in care iti vrea unul iubitor pentru copii vostri?
4. Ce fel de catel ati alege?
a) sa fie iubitor si sa nu latre deloc la oamenii traini
b) sa fie iubitor, sa latre la oamenii traini dar sa nu-i muste
c) sa fie atat de rai incat vor vrea sa-i muste
Culoarea: nu conteaza.
II
Ce fel de pisica va ve-ti lua daca ve-ti sta la oras?
PS: sa fie de rasa
Ce fel de pisica va ve-ti lua daca ve-ti sta la tara?
Culoarea: alb, tigrat, gri, un megru mai deschis
Alte culori: de la birmaneza de la siamneza.
Raspunsul castigator va primi funda.
Multumesc :* happy

Răspuns Câştigător
| Butterfly02 a răspuns:

I. 1) Cainii de talie mare (Husky Siberian, Akita, Malamut de Alaska, Ciobanesc de Pirinei, Samoyed, Ciobanescul Australian)

2) Cainii de talie mijlocie (Copoi de Artois, Beagle, Golden Retriever)

3) Labrador Retriever sau Beagle

4) Sa fie iubitori, sa latre la oamenii straini dar sa nu ii muste (trebuie sa ai un caine care sa si te apere nu numai sa te iubeascahee hee ) - Mastino Napoletano sau Tosa Inu

II. 1) Ragdoll, British Shorthair, Snowshoe, Highlander cat

2) Korat, Bengaleza, Ocicat

A fost distractiv!hee hee

| Alecsandra_Vartolomei_1993 explică (pentru Butterfly02):

I. 1) Multumesc dar eu as alege Husky Siberian si Samoyed si stiu ca sunt la fel malamut de alaska cu husky siberian dar sunt prea mari
2) Beagle si Golden Retriever
3)amandoua
4)Pot sa spun ca sunt frumosi in felul lor dar nu as vrea sa am de aia
II. 1)Ragdoll-incredibil de frumoase le ador
British Shorthair-pot sa spun ca sunt frumoase dar doar cand sunt mici cand sunt mari au capul prea mare ( prea rotund )
Snowshoe-in mare parte sunt frumoase
Highlander cat-corpul este frumos dar urechile nu imi plac
2) nu
Si pentru mine a fost distractiv! Multumesc ai dat un raspuns foarte bun si foarte lung ceea ce este bine pentru ca cu cat este mai lung cu cat ma ajuta mai mult! Inca odata multumesc si sa ai o zi buna!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. b, c
2. b, c
3. caine ciobanescu sau caine lup
4.a
Sa fie pisica, nu conteaza daca ee de asa sau nu. Aş evita negru şi dacă aş sta la ţară aduce ghinion în cultura românească. Să fie o pisică frumoasă, şi nu anemică slabă vai de mama ei.
Daca aş sta ţară, gri, albă sau gri.

| Andreea555012 a răspuns:

I :
1 c)
2 a)
3 Orice catel iubeste copii, daca il iei
inainte de a avea un copil sau dupa, trebuie sa le acorzi amandurora atentie si sa ii lasi impreuna pentru a se obisnuii
unul cu celalalt.
4 b)
II
1 Nu conteaza ce fel de pisica iei, contraza cat de mare va fi, daca vei sta la bloc iti sugerez sa iei o pisica din aceea de talie mica.
2 La tara merge orice pisica, indiferent de cat de mare este, iar culoarea nu prea conteaza, insa un sfat, daca iti iei pisica alba va trebui sa o speli destul de des
Sper ca te-am ajutat si cine stie poate iti vei lua si pisica si caine. happy

| Alecsandra_Vartolomei_1993 explică (pentru Andreea555012):

Sa stii ca da mie imi plac amandoua! Multumesc pentru raspuns! :* happy

| Andreea555012 a răspuns (pentru Alecsandra_Vartolomei_1993):

Cu placere!

| Alecsandra_Vartolomei_1993 explică:

Apropo spuneti si numele rasei catelului sau a pisicii.