| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, vreau sa cumpăr un puiuț de câine pentru familie de Crăciun, mai am 3 catei adoptați de talie mică, deci ce rasa mi-ați recomanda? De talie medie-mare? Locuiesc la țara.
Dau funda

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă ai vecini "strângători" - câine de atac (asta nu prea e legal să-l ai) sau câine lup!
Dacă ai vecini buni - husky!

| Anonim1447799 explică (pentru gabicoo):

Ma gândeam sa iau un câine lup, de ce zici ca nu e ok?laughing

| gabicoo a răspuns (pentru Anonim1447799):

Câinele de atac nu e legal!
Câinele lup e considerat câine de pază și e OK!

| microsedd a răspuns:

In nici un caz husky daca nu ai timp de el sa il alergi cativa km buni pe zi, altfel iti distruge prin casa si sapa prin curte. Husky sunt destepti si sunt greu de controlat si trebuie sa te ocupi de ei plus ca si "canta" sau mai bine zis urla.
De ce vreti sa cumparati caine cand deja aveti mai multi adoptati?
Din partea mea ar fi bine in loc sa cumparati mai bine sa oferiti casa unui caine care nu are stapan.
Până la urma e decizia dumneavoastra ce faceți.

| alesspop a răspuns:

Akita American este un catel incapatanat, dar foarte iubitor si destept