| cosminbacau133 a întrebat:

M-am oferit sa am grija de cainele unui prieten si cand l-am adus in casa pare agitat. Stiu asta e normal... Imi puteti da niste sfaturi pentru ca cainele sa se adapteze mai repede. Scoate niste sunete de caine trist. El are 11 luni. Imi puteti da niste sfaturi? Dau fundita "big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Vorbeste-i.
Stai langa el si discutati.
Da-i mancare,mangaie-l,da-i atentie.
Deocamdata se simte parasit de stapanul iubit si se afla intr-un mediu complet strain.
Are nevoie de consolare,se teme si nu mai stie in cine sa aiba incredere.
Daca reusesti sa-l faci sa aiba incredere in tine,poti sa te si joci cu el, va redeveni un caine vioi si cat de cat fericit!
Vorbeste-i mult, cu asta incepi.