| AvEdIs a întrebat:

Mama nu vrea sa imi ia un catelus pana unul se prapadeste si fratii mei au cate unul, imi doresc foarte mult unul!
Va rog ajutati-ma cu replici pentru ai convinge chiar daca avem trei catei!
Dau coroana!

2 răspunsuri:
| Gemini25 a răspuns:

Încearcă să te joci împreună cu frații tăi și cățelușii lor. Din moment ce sunteți o familie și locuiți împreună ei aparțin tuturor!
Mama ta probabil are un motiv întemeiat să nu mai dorească încă un cățel din moment ce sunt deja 3.

| pornofutbine a răspuns:

Asta cu replicile depinde de persoana dar daca sunt deja 3 catei in casa, eu as spune sa incerci cu unul din fratii tai sa imparti catelul sa il plimbi sa il hranesti 3 zile tu 3 zile un frate de al tau, sa ai un caine sau ori ce alt animal trebuie sa fi responsabil si matur dragostea oferita sau abuzarea de joaca sau comenzi pe un caine poate dauna cainelui facand sa devina depresiv de multe ori caini cand sunt chemati de 2 sau mai multe persoane caini nu stie la cine sa se imparta de multe ori cainele merge la o persoana care il iubeste mult dar alte ori merge la acea persoana care are nevoie de afectiunea cainelui fii rabdator pace.