| CatalinAlexandru28 a întrebat:

TPU
Peste 2 saptamani imi iau un caine pitbull red nose. Am auzit ca la aceasta rasa trebuie cupate urechile. Eu nu as dori sa i le cupez, dar daca i le cupezi devine mai rau sau e doar pentru aspectul fizic?
Raspunsul care ma ajuta primeste FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
| XxDream a răspuns:

Cupatul urechilor este doar pentru aspect, nu pentru personalitate. Depinde de cat de rau este daca el nu are neamul rau n-o sa fie nici el rau. Deci... Sa nu ii cupezi urechile in sperantaca va fi rau.

| CatalinAlexandru28 explică (pentru XxDream):

Aha multumesc!winking

| XxDream a răspuns (pentru CatalinAlexandru28):

Cu plăcere :*

| RedNose a răspuns (pentru XxDream):

Temperamentul stramosilor nu este foarte influent ci faptul cum e crescut cainele.

5 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

E doar un mit.

| RedNose a răspuns:

Cupatul e doar pentru estetic. La noi in Romania nu mai este legal cupatul urechilor si taierea cozii. Daca nu-ti doresti sa-l cupezi nu-l cupa,dar daca te hotarasti cauta un medic bun,sa-ti arate aiti caini cupati de dansul, fiindca este ilegal, nici medici nu sunt, dar mai e cate unul care se da mare si iti ciunteste cainele...

p.s. in caz ca stii ca pitbull rednose inseamna pitbull cu crupa rosie iti spun ca red nose se refera la formatul botului, nu la nasul cainelui.
daca iti iei te asteptam pe www.pitbullclub.ro sa ne prezinti cainele.