| cocoilno a întrebat:

Am o catelusa pitbull de 4 luni jumate si as dori sa ii cupez urechile. am auzit ca ar trebui sa aiba un nr de kg pentru a realiza acest lucru. este adevarat?

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Varsta ideala este intre 3 - 6 luni, la aceasta varsta in crestere fiind urechile sunt foarte bine vascularizate si vindecarea / adaptarea se va face mult mai repede.
Nu trebuie sa ii sti kg-ele...dar trebuie sa stii veterinarul la care mergi. Daca nu are experienta, poate strica urechile catelului.

1 răspuns:
| Alexandruza11a a răspuns:

Nu trebuie sa stii neaparat kg-ele