| Ladykitty36 a întrebat:

pisica mea a născut la vecini acum vreo 2 luni. Azi a venit cu unul dintre pui acasă (ceilalți nu știm unde sunt) și acum puiul a început să sâsâie și să scuipe, iar înainte nu avea comportamentul ăsta. Peste noapte am decis să o ținem în casă (căci mama ei o tot muta de colo-colo prin curte și o lăsa uitată), iar dimineața voiam să o duc afară, doar că mama ei e plecată des de acasă, iar celelalte pisici (o pisică și un motan) se tot iau de ea și n-aș vrea să pățească ceva. Ce credeți că ar trebui să fac și cum să procefez să o opresc din scuipat și din sâsâit?

Răspuns Câştigător
| EMadalina94 a răspuns:

Ăsta e mecanismul ei de autoaparare. Trebue să te joci mai mult cu ea să simtă că o iubești și se va liniști.

1 răspuns:
| Laura927 a răspuns:

Pai dai de mancare ceva carnita sa vezi ce rapid se obisnuieste cu tine.