| kissmypixles a întrebat:

Am un motan de 2 ani, mai mereu pleaca la alte pisici sa se "distreze", dar problema este ca mai exista o pisica in vecini mai batrana si mai puternica decat el si mai mereu venea acasa batut, speriat, ba cu piciorul rupt, ba cu muscaturi si pana la urma ne-am hotarat sa-l castram pentru sanatatea lui si alte chestii.Intrebarea mea este:Am facut bine ca l-am castrat? Va trebui sa il hranesc altfel? Comportamentul lui se va schimba? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Barmaleus a răspuns:

Da, ai facut bine, acum si tu si el o sa fiti mai linistiti.
Parca am vazut o reclama pentru mancare speciala pentru pisici castrate, mai bine intreaba la un pet shop.
Da, comportamentul lui se va schimba, o sa devina mai lenes happy

1 răspuns:
| BesideYou_8929 a răspuns:

Ati facut bine ca l-ati castrat.nu se va schimba in nici un fel...din contra va sta mai mult pe acasa nu se va mai plimba ca de obicei.dar singura problema este greutatea.trebuie sa ai grija la alimentatie ca de obicei pisicile sau cainii castrati au tendinta de ingrasare...