| kissmypixles a întrebat:

Am un motan de 2 ani, mai mereu pleaca la alte pisici sa se "distreze", dar problema este ca mai exista o pisica in vecini mai batrana si mai puternica decat el si mai mereu venea acasa batut, speriat, ba cu piciorul rupt, ba cu muscaturi si pana la urma ne-am hotarat sa-l castram pentru sanatatea lui si alte chestii.Intrebarea mea este:Am facut bine ca l-am castrat? Va trebui sa il hranesc altfel? Comportamentul lui se va schimba? Multumeschappy

p. s:Stau la curte.

Răspuns Câştigător
| PitikBhaa a răspuns:

Ar fi fost bine sa nu il lasi sa iasa pe nicaieri, nici afara, nici in curte si da, e bine ca l-ati castrat. Isi v-a schimba comportamentul dar nu de tot, doar ca nu va mai pleca peste tot. Trebuie sa ii dai pancare speciala pentru pisici sterilizate dar nu mult timp, decat vreo 4 luni(stiu ca e destul de mult) Sper ca ti-am fost de ajutor

2 răspunsuri:
| maryellen91 a răspuns:

Poate deveni mai bleg(sa ia si mai multa bataie)pentru ca nu mai are instinctul ala sa lupte pentru a se "distra" de hranit il poti hrani la fel o sa se ingrase din cauza hormonilor am avut si eu unul si tot asa a fost

| kastumm a răspuns:

1. Daca e domestic Castreazal =)
2. Motani mereu se bat mai ales pentru mincare si pentru locuri