| Psksjns a întrebat:

stau la casă mai pe la țară și am un ciobănesc german de un an și jumătate, de obicei îl las dezlegat noaptea dar noaptea trecută l-am lăsat legat și în următoarea zi am observat că îi lipsește o porțiune de blană la spate lângă coadă (blana pare smulsă), este posibil să fi intrat câini la mine în curte și să-l fi muscat(nu are rană)? Sau are o afecțiune la piele (menționez că blana a dispărut dintr-o dată și nu treptat)

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca intrau alti caini in curte ai fi auzit galagie.

| Psksjns explică (pentru darrio2007):

Am curtea destul de mare și în general latră câinii noapte că sunt destui de mulți fără stăpân prin zonă

| darrio2007 a răspuns (pentru Psksjns):

Daca il muscau pe al tau, galagia era mult mai mare decat niste latraturi.

| Eireann a răspuns:

E posibil si sa o fi smuls el din cauza stresului sau plictiselii. Tine sub supraveghere zona, e posibil sa fie o eczema care trebuie tratata la medicul veterinar.