| ThyoChyo a întrebat:

Sunt foarte speriata si ingrijorata sad
Acum 2 luni am primit o pisica [,] cadou de la un prieten.
Rasa ei este Angora Turceasca si are doar 6 luni.
E foarte jucausa, desteapta, amuzanta si, cam in doua zile din saptamana doarme (din cauza asta i-am pus numele Zen)
De o luna icoace am observat, speriata, ca i-a aparut un fel de coaja neagra pe barba. Se vede ca nu e buba, nu e mizerie si pana acum nu am vazut asa ceva. Cateva bucati din coaja ii atarna de firele de pe blana.
Mama mea nu vrea sa o ducem la veterinar dar vreau sa stiu macar daca stiti ce este si daca e grav.
Fundita+Vot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate este o iritatie sau ceva de genul duo la un veterinar pentru ca nu costa nimic sa o consulte iar daca este vreo boala sa iti dea un medicament

| cristi00017 a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow ce rapid se raspunde aici. Cum au spus si ei posibil o iritatie. A si spus ca vrea mai intai sa afle parerea noastra, dupa care o duce la veterinar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi00017):

Asa ar fi cel mai indicat
sper sa se faca bine si la multi ani

11 răspunsuri:
| LiviuuuXD a răspuns:

Probabil e de la scarpinat. Sau a dat cu barba prin noroi cand a plouat. Incearca sa o sacai pe mama ta pana mergi cu ea la veterinar ca cum a spus ORN11, nu te costa nimic. Eu cred ca s-a scarpinat, si-a facut o rana si a ramas coaja aceea. E posibil sa fie si de la mancare. Funda?

| Flynn2001 a răspuns:

Daca se inrautateste, du-o la veterinar! Motanul meu a avut ceva de genul si noroc ca l-am dus la timp.

Răspuns utilizator avertizat
| elisa820 a răspuns:

Parerea mea este so-o duci la veterinar daca se agraveaza acea coaja neagra.

| mariass a răspuns:

Poate s-a iritat sau s-a ranit cand se scarpina... Nu stiu de ce nu vrea mama ta sa o duceti la veterinar, dar daca i se inrautateste situatia sa zic asa, ar fi cazul...

| TaкєMєHιgн a răspuns:

E o iritatie.Cand se scarpina, propabil, s-a ranit! big grin

| GabiIsBack a răspuns:

Se scarpina ma.

| Andruna a răspuns:

Te-ai gandit ca este din cauza ca, nu stiu, SE SCARPINA?

| ThyoChyo explică (pentru Andruna):

Hei, mersi oricum, am dus-o la un veterinar pana la urma... avea raie in urechi si pe gura... multumesc oricumwinking