| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Tatal meu doreste sa isi achizitioneze o arma tip airsoft, dar nu stie de care sa isi achizitioneze. Se gandeste la una pe CO2, dar cauta una sa fie FULL METAL (fara urma de plastic)
Aveti un link?
Doreste un pistol.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| maximoulicious a răspuns:

Recomand pusca tip sniper DRAGUNOV.

Avantaje:
- este pe arc, deci nu trebuie sa-si faca griji ca i se termina bateria
- are o putere de aprox 2 jouli ( testat de mine, la o distanta de 7 metri intra si iese dintr-o doza goala de bere, la aceeasi distanta, intra doar printr-un pet bile de 0, 25 g
- fata de un pistol, cu aceasta pusca poti sa o folosesti si la tir, pe cand pistolul electric cel putin nu are atata putere.
- daca vrea neaparat pistol, ceva bun e pe gaz insa na... nu e ca si cel electric si aici ma refer in ceea ce priveste modul in care se poate lua politia de tine. La electric mai poti spune ca e jucarie domle' :))
- pusca dragunov e aproape full metal cu multe posibilitati de upgrade, recomand teava de precizie si camera hop-up-ului lucrata in CNC.
- o gasesti la airsoft-cluj pe net, ai au preturi bune si asistenta prin telefon. Pretul undeva pe la 600 lei.

Ca si pistol un prieten detine un CZ99 electric full metal insa puterea e de doar 0, 3 jouli, pretul fiind undeva la 300 lei. De inceput e distractiv insa nu e ceva serios.

Bafta!;)

Link pistol:
https://www.airsoft-cluj.ro/replica-pistol-cm-122-cyma.html

Link pusca:
https://www.airsoft-cluj.ro/replica-sniper-svd-dragunov-a-k.html