| Mariusica_Marius_2000 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.
Am o pisica, varsta ei este de aproximativ 3 luni si vreau s-o antrenez pentru lupte cu alti pisici, sa nu intelegeti gresit, va explic acum, este mic si in cartier sunt foarte multi pisoi care ii ataca pe astia mai mici, si, nu as vrea sa il bata ca sa-l omoare, si, vreau si eu niste indicatii, in special daca imi puteti spune cum sa-l antrenez pentru lupte, el este un pic mai agresiv, musca si zgarie rau si ar stii sa se bata, dar niste indicatii ca sa-l antrenez mai bine, va rog.

3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Pisicile nu se antreneaza si nu pot fi dresate precum cainii... din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei pisicile se bat seara (mi s-a intamplat si mie)
Cat timp e mic il vei proteja tu si mama lui (daca e cu el) dar cand va creste i se vor dezvolta instictele(crede-ma stiu ce spun)
O poti "antrena" prin joaca
De exemplu: iei o jucarie de plus si o plimbi prin Fata lui si vei vedea ca sare pe ea si o musca sau daca nu merge cu jucaria incearca cu mana sau alte jucarii pentru pisici.(la mine au mers toate)

| ThePuffy a răspuns:

Nu rebuie sa-l antrenezi, si pisicile nu-s precum cainii, nu poti sa le dresezi, o sa se apere din instinct, mai ales daca e motan... sau o sa fuga. Dar cand e mic, ai tu grija de el. A da. intr-o zi sa organizam o lupta, pisica ta si cartoful me de companie, sa stii ca e foarte agresiv. #cartofii