| VeCtOr5412 a întrebat:

Vin si eu cu o intrebare!
Ma pasioneaza pictura (am pictat pana si pereti) si acum zic sa trec sa pictez si pe panza... Tinand cont,ca sunt la inceput,am vazut ca sunt mai multe tipuri de pensule (cu varf plat, cu varf lat, cu varf rotund) care mi-ati recomanda?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Credeam ca întrebi de dimensiunile pânzei...
Fiecare pensula are rolul ei, tu știi ce vrei sa faci. Pe pânză e ca si pe foaie, pe pereți normal ca îți trebuie pensule mari si poți face multe chestii cu una singură pe când pe pânză îți trebuie mai multe.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pune niste poze cu picturile tale si atunci vom sti ce pensule ai nevoie.

| cristimihailov a răspuns:

Sprayul cu vopsea si multa imaginatie atunci cad faci grafitti pe peretii caselor sau blocurilor.

Trebuie sa detii si tehnica aerosolilor...

| Werrich a răspuns:

Salut, depinde ce vrei sa pictezi: https://www.curspictura.ro/......ntru-tine/