| roxystomp a întrebat:

Vreau sa am o soparla ca animal de companie dar mama imi zice mereu "Iti vei lua un animal de companie peste cadavrul meu!". Nu are incredere in mine si nu ma crede suficient de responsabila pentru a avea grija de un animal...CUM S-O CONVING? Raspunsul care poate fi pus in aplicare primeste

5 răspunsuri:
| Sophie90 a răspuns:

Poi asa zicea si mama mea, pana cand atunci cand eram mai mica am facut o criza si plangeam tot timpul...la bunicii mei erau pisici si eu vroiam sa stau la ei dar, vroiam sa stea si familia meacu mine si nu puteam sa aleg dintre oras si tara, am facut acea "criza" si intr-o seara cand am iesit di camera mea am vazut ca mama cauta anunt pentru adoptie pisica si asa am obtinut una...eu iti urez mult succes in a gasi o metoda de a capata un animalut.Succes!

| roxystomp explică:

Am incercat chestiile astea...

| Cåpåċεl a răspuns:

P0i ...in primul` rand arata-i ca esti responsabila facand curat, spaland vasele si daca zice tot NU incepe sa faci o criza poate merge...kiss
Funda?big grin

| Cåpåċεl a răspuns:

P0i...aratai cat esti tu de responsabila spaland vasele, facand curat, si daca nu tine fai crize.la mine a mers
succes
FUNDA?:d

| aluu10 a răspuns:

Sa incepi sa o lingusesti, sa spui ca si ceilalti copii au animale de companie, si mai vezi tu ce faci pentru a accepta! intereseaza-te de munca ei, etc! funda?