| DeciFaraDeci a întrebat:

Vreau sa imi creez un videoblog (vlog) si nu stiu cum. Ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| AndyNarutoShinobi a răspuns:

Iarta-ma sa-ti spun, dar ceea ce vrei tu nu e foarte usorwinking ai nevoie de o gramada de lucruri!
1.Ai nevoie de o camera video care sa filmeze cel putin HD si un triped (optional) pe care sa-l sustii;
2.Un loc unde sa filmezi, de preferat undeva afara, daca vrei imagini in spate, ceva de pe calculator, foloseste chroma key (pune o patura mare si verde in spatele tau);
3. Daca te pricepi,vei avea nevoie de programe de editare a videourilor destul de bune, si un calculator performant pentru asta. Daca nu le ai cu editarea lor, poti chema pe cineva care stie, sau chiar sa te uiti la tutoriale online la cum sa le folosesti. De asemenea poti folosi metoda mea, sa sapi singur prin program pentru a invata singur cum sa editezi.
4.Ai nevoie de un cont pe Youtube (sau unde vrei sa upload-ezi videourile)
5.Ai nevoie de un sponsor, un parteneriat cu cineva!
si in final, 6.Ambitie si initiativa!
sper ca te-am ajutat!

| DeciFaraDeci explică (pentru AndyNarutoShinobi):

Oricum e ceva gen, daca stii Adevar si provocare cu Tequila numai ca e cu mine. nu Imi trebuie cine stie ce multe programe de editare sa u nu mai stiu ce alte chestiuni complicate. numai eu la laptop primind intrebari si facand ce imi cer fanii(daca am)winking

4 răspunsuri:
| prizeFTW a răspuns:

Secretul succesului : originalitatea. Şi ai nevoie şi de echipamentul necesar, pentru a face clipuri de calitate înaltă, dar contentul contează 65% şi calitatea 34% apoi sunetul 100%.

| AlexAleex a răspuns:

Ai nevoie de o camera video, un loc sa filmezi, trebuie sa te pricepi in editare si cineva care sa te ajute.

| DeciFaraDeci explică (pentru AlexAleex):

Si imi trebuie si cont pe YouTubewinking