| bibicream a întrebat:

vreau sa mă ajutați cu ceva
am o pisica de doi ani care a fatat acum doua luni.are trei pui foarte frumoși. părinții mei nu vor sa îi păstrăm așa ca săptămână viitoare îi vom duce la cineva care îi va tine afară. Nu știu dacă puii se vor descurca pentru ca ei încă sug de la mama lor.de unde știu ca vor învăța să mănânce?

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Pai ei mananca si mancare solida, in afara de lapte de la mama, daca da, atunci ei stiu sa se hraneasca si singuri, dar inca mai sug pana cand mama ii incerca, de aceea este recomandat ca mama sa ii intarce( cand femela nu mai doreste sa dea lapte la pui)si apoi sa dai puii.