| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa-mi cumpăr un caine mai exact un bichon fiindca desi stau la casa mi-ar placea un caine pe care-l pot tine in casa, usor de îngrijit și bland. Vreau sa stiu cam ce pot sa-i dau de mâncare, de cate ori mănâncă pe zi, daca poate fi dresat si altele lucruri daca stiti.Va multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

80% boabe, 20% mâncare, poți să îi dai pui fiert sau crud cu orez, cam asta e singura recomandare de la veterinari. Poate fi dresat cu ușurință și este de regulă o rasă foarte blândă, jucăușă și prietenoasă.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Am avut si eu unul, sunt tare draguti. happy Vorbeste cu veterinarul, dupa ce il iei. Fiecare catel e diferit, iar ca sa eviti posibile neplaceri intreaba-l pe medic ce ii poti da si ce nu, in ce cantitati, cat de des etc. Si da, poate fi dresat, cat de usor sau de greu depinde de catel si de cel ce il dreseaza.