| Essence a întrebat:

Vreau sa-mi iau un catelus, dar nu stiu ce rasa.
Ma puteti ajuta cu niste exemple de rase?
Un catel de curte, mai mult pentru joaca nu pentru paza.
Am inteles ca bichonii sunt mai mult de casa, insa imi plac mult catelusii de acest gen. Sunt tare draguti, nu credeti?
Ok, astept niste raspunsuri.

Multumesc binevoitorilor!

:*

14 răspunsuri:
| LoveNiki a răspuns:

Ciobanesc german, boxer, ciobanesc mioritic/carpatin, terra nova, pechinez, cockerwinking

| simina2000 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa iti iei un yorkshire terrier sunt foarte jucausi sunt devotati stapanului dar in schimb sunt foarte gelosi.Dorm circa 16-18 ore pe zi.Dar merita investitia. Sper ca te-am ajutat.

| ViseColoratee a răspuns:

Ai dreptate:) Bichonii sunt foaaaarte draguti:x Daca nu vrei sa-ti iei unul, iti recomand un Yorkshire Terrier:x Sunt asa micuti si dragalasi:D Intotdeauna am vrut unul, dar din acela cu parul scurt:);)) Uite un site despre ei;) http://www.caini-pisici.ro/rasa-caini/Yorkshire_Terrier_048.html

Si oricum, daca stai la curte nu inseamna ca trebuie sa iti iei neaparat un caine de paza:D Daca tie iti plac cateii micuti si pufosi ( nu are cum sa nu-ti placa:x) atunci i-ati unul. Si chiar sunt si draguti si jucausi;)

Sper ca te-am ajutat:*:x

| SunShineyKidu a răspuns:

Beagle! Ador aceasta rasa si sunt jucausi. Sunt foarte scumpi. Iti pot recomanda de unde poti lua unul : Bucuresti, Auchan ( Titan )- Pet Centre > > > Succes!

| Fluffinator a răspuns:

Eu te-as sfatui sa iti iei un Terra Nova. Este o rasa foarte frumoasa si contrat aprentelor sunt foarte foarte jucausi si pot fi dresati destul de usor. Iti las aici niste imagini http://rasedecaini.com/category/terra-nova-newfoundland/

| RaVuL a răspuns:

La toata lumea le place bichonii astia eu nu vad ce e asa interesant la ei pentru ca daca ai calcat pe picior gresit te musca ia-ti un ciobanesc german da ala am si eu dar bine al meu nu se mai joaca are aproape 10 ani e batran deja dar daca iti iei unu de vre 1 an jumate 2 nu mai ai probleme cu plictisealawinking
Urasc bichonii :*
Funda?

| Br3aK a răspuns:

Salut iti poti lua un Caniche sau un Chiuahua, Shih Tzu.Nu sunt de paza cu talie mica si foare jucausi si draguti.

| Flynn2001 a răspuns:

Mie nu imi plac cainii mici si pufosi! Ii urasc. Ce zici de un chihuahua? Sau rottweiller? Urasc pudelii, bichonii, caniche sau orice alt caine de acest gen.

| Andra_8863 a răspuns:

Pichinez

| BeagleLover a răspuns:

Nu-ti lua Peachingeese(sper ca asa se scrie) sau Caniche! Sunt oribili, la fel si bichonii. Eu iti recomand shih tzu, sunt adorabili!

| Evelynne2002 a răspuns:

Akita love strucklove strucklove strucklove struck seamana cu vulpele

| Evelynne2002 a răspuns:

Olala voi sunteti asa de. va plac chiuaua aaa ce urati sunt mai ce chiuaua ma si enervati

| Georgiana16 a răspuns:

Chihuahua, pichinez si yorkshire terrier

| BettyBlue_3547 a răspuns:

Chihuahua,spitz german. spitul germat are o inteligenta foarte mare.este foarte destept si intelegator, am si eu unul si nu regret, iar rasa Chihuahua este foarte mofturoasa am si eu o catelusa si face multe mofturi la mancare dar o ador si este desteapta cand vede cheile de la masina sare in brata sa o luam si pe ea si urca singura in masina.http://www.petz.ro/......e-casa.php ti am trimis aici caini oferiti spre adoptie:) sper ca te am ajutat.kiss kiss