| SweetFashion a întrebat:

Ce caine de rasa (pura),de talie mica-medie imi recomandati? Vreau unul nici prea mic,nici prea mare,stau la casa cu etaj si curte mare,deci dispune de spatiu. Nu-mi spuneti de chihuahua pentru ca nu-mi plac,si nici bichonii,deci alte variante,si ce necesita aceste rase in legatura cu hrana,ingrijire,spatiu, etc.

5 răspunsuri:
| RainbowFade a răspuns:

Ce parere ai de chow chow? Este adorabil si nici prea mare nici pra mic.

| Hozan_Vasile_1959 a răspuns:

Trebuie sa vezi temperamentul raselor agreate

| Reeves a răspuns:

Mie i-mi plac foarte mult labradorii, nu sunt mici, dar nu este nici cel mai mare caine. Este jucaus, bland si foarte frumos si nu necesita nu stiu ce mare ingrijire.

| BattChatilon a răspuns:

Eu am avut mai multe rade de câini.Iti recomand rasa Shar-Pei.Sunt foarte blanzi, nu le cade parul si sunt ușor de dresat.Si rasa Pitbull e buna.Sunt foarte puternici si întotdeauna te vor apara de pericole.Ciobanescul German este insa cea mai buna rasa, dar sa știi ca La batranete va avea probleme cu coloana.winking

| BattChatilon a răspuns:

Mda si sa știi ca rasele care ti le-am propus se ingrijesc ușor si nu trebuie sa le dai mult de mâncare si Daca iti iei un Caine de mic sa nu ii dai oase de pui ca nu Is bune pentru intestine!winking