| Storcl a întrebat:

Salut, tuturor! As vrea si eu sa adopt un catel de preferinta rasa beagle, dar nu stiu de unde.Va rog daca se poate sa-mi spuneti de unde sa-l adopt! Multumesc anticipat! p. s era sa uit dau fundita pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Kitta a răspuns:

Salut!
Ambele raspunsuri de mai-nainte sunt extraordinar de proaste.Sunt voluntara laun adapost din Capitala, numai vara aasta am primit la adapost vreo 5 beagle.Iti recomand sa intri pe site-ul www.adoptiicaini.ro si cauti cuvantul beagle.Sigur vei gasi un catelus cu o poveste trista care asteapta sa fie adoptat si sa traiasca alaturi de tine.
Ma poti intreba oricand mai mult,fundita nu e necesara c:
Ma bucur ca mai exista oameni ca tine,care se mai gandesc si la adoptie,la bietele animalute abandonate, si nu la cainii aia inmultiti necontrolat, bolnavi si pe jumatate morti din pet-shopuri...
~Kitta

7 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Il poti lua de la un crescator, dar sa il adopti...intra pe latifa forum la adoptii caini(vanzari,cumparari si alte feluri de donatii)si acolo poti intreba, poate are cineva de dat spre adoptie un beagle, succes!

| didi24mai2003 a răspuns:

Cauta in ziar.eu de-acolo l-am luat pe leo, micutul meu chiuaua!

| pusycatdolls a răspuns:

Daca vrei un caine sanatos, du-te la o canisa specializata cu aceasta rasa sau te duci la un adapost si cauti un beagle. P.S canisa inseamna crescatorie specializata cu o anumita rasa.

| Pinguuuin01 a răspuns:

Buna! Poi cauta in magazinele de animale, sigur o sa gasesti intr-un final. Mult noroc. Funditaa?puppy dog eyes

| Zozolika a răspuns:

Poi nu se gasesc caini de rasa spre adoptie decat maidanezii... deci daca iti doresti un beagle mai bine te duci la magazinul pentru animale si poti intreba acolo sau mai poti da anunt pe net:d Cu placere

| Zozolika a răspuns:

Bine Kitta, nu ti-a cerut nimeri parerea big grin

| MariaIulia75 a răspuns:

Sfat : cel mai bine ar fi sa mergi la un adapost si sa adopti un caine fara stapan. Aceia au mai mare nevoie de tine decat orice alt caine.'''Salvezi o viata castigi un prieten ''