| Anonim1276 a întrebat:

Salut unde ar trebui sa palpai la pisica sa vad daca are puiuti? si ce ar trebui sa simt?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rocsid a răspuns:

Cam de cat timp crezi ca e gestanta?
Daca are deja o luna si burtica e mare se pot palpa dar cu blandete... putin mai sus de coada cam la 7 cm aproximativ lateral de coalana cu o mana pe stanga si una pe dreapta mergi incet in jos..nu trebuie nici sa o apasei fff tare dar nici sa o mangai...Ar trebui sa simti ca niste margele mai mari insirate una dupa cealata. Pisica trebuie sa stea in 4 labute.Ar fi indicat sa nu fi mancat deoarece le poti confunda usor cu fecalele.
Cel mai sigur e sa mergi la veterinar pentru o ecografie( in jur de 100 de lei).

Răspuns utilizator avertizat