| SkaterGirl112 a întrebat:

Am o intrebare despre pisica mea, nu stiu daca asteapta puiuti sau nu. Cand am adoptat-o era putin grasuta ( nu astepta puiuti atunci ) si acum a devenit din ce, in ce mai grasa si doarme foarte mult.
Daca asteapta pui, cum imi dau seama cam cand ar trebui sa nasca? Are burta foarte mare, mai un pic sa fie mai lata ca mine.Mama nu ma lasa sa o mai bag in casa, lasa foarte mult par. Cum imi pot da seama daca asteapta pui multi? ( am mai avut si alte pisici si nu erau asa grase cand asteptau puiuti... ). Vreau sa luati in serios happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StefanCristi55 a răspuns:

Pai ti-ai cam raspuns singura la intrebare.Da, asteapta puiuti, si cati sunt nu ai de unde sa stii...a mea spre exemplu a nascut mai demult 5 deodata laughing

| SkaterGirl112 explică:

Eu as vrea sa stiu cam cand ar trebui sa nasca. Un detaliu in plus ca pe la 14 februarie a inceput sa dorma mult si sa-i creasca burta. Cat tine o sarcina la pisici? Ea cred ca asteapta puiuti cu un siamez...