| Bacon a întrebat:

Va rog, am mare nevoie de ajutor.
Am un pestisor betta de cam 2-3 luni pe care il tin intr-un acvariu de 4 litri (ceea ce stiu ca nu este destul, deocamdata). Nu am nici filtru nici incalzitor dar ii schimb apa 100% o data la 4-5 zile si cam 15-25% zilnic si il hranesc cu fulgi.
Recent a devenit foarte letargic si se opreste foarte des si sta ca si cum ar fi mort,la suprafata apei. Nu mai reactioneaza nici atunci cand bat usor in acvariu,iar de ieri a inceput nici sa nu mai manance.
Ma tem ca este bolnav si chiar nu stiu ce sa ii fac, am citit pe net ca exista diferite tratamente, dar nu stiu sa i le administrez.
Va rog din suflet, un sfat.
Ps.scuze categoria

1 răspuns:
| AndreeaMld a răspuns:

Exista in petshop-uri niste picături ce se pun in apa din acvariu dupa ce o schimbi pentru ca pestele tau sa poata respira mult mai bine atata timp cat nu are filtru ( vorbesc din propria experienta )