| sasha163528 a întrebat:

Salut, vin cu o întrebare către cei care cunosc porumbeii sau care dețin. In urma cu 2-3 săptămâni am adus un pui de porumbel părăsit de părinți, a crescut foarte bine penajul la fel s-a dezvoltat, de câteva zile încoace este moleșit, nu mai piuie când îi dau mâncare și în general este alarmant de tacut, semințele nu le mai înghite rămânând în cioc iar corpul este mai tot timpul destul de rece având în vedere că în casă este o temperatură buna. Ce este de făcut?

1 răspuns:
| peisaje46 a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati. Fie s-a imbolnavit de ceva, desi in general porumbeii sunt destul de rezistenti, mai ales daca i-ai tinut in casa, slabe sanse sa se fi contaminat de la altii. Este posibil, de asemenea, sa i se fi blocat ceva dur in pipota care nu poate fi digerat. Dar ma indoiesc si aici. Cu ce anume seminte l-ai hranit? I-ai dat vitamine?