| Bobi1233 a întrebat:

Salut voi ce credeti despre rasa Ogari englezi? Si ce rasa de caini ar fi cea mai buna pentru curte?

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Ogarii sunt pentru oameni foarte activi si vanatoare.
Caini ideali de curte pot fi:
-ciobanescul german
-rottweiler
-labrador
-husky
-malamut de alaska
-golden retriever
-ciobanesc mioritic/carpatin/de asia centrala
-saint bernard
-amstaff
-pitbull
etc. In general cainii de talie medie sau medie spre mare. Acum depinde pentru ce ii vrei. Ideali pot fi si:
-brac german
-setter
-vizla
cei de vanatoare.

| DarthNiger a răspuns:

Salut! Nu stiu ce sa zic, eu ti-as zice ca ar fi buna un ciobanesc german sau ciobanesc mioritic, ciobanesc mioritic am eu happy

| Bobi1233 explică (pentru DarthNiger):

Ciobanesc mioritic de rasa sau mai corcit?

| DarthNiger a răspuns (pentru Bobi1233):

Ciobanesc mioritic de rasa, pentru ca corcitii nu cresc mari, cei de rasa cresc foarte mari si foarte puternici mai ales masculii tongue.