| NebunieLaSecunda a întrebat:

Salut vreau sa imi iau un caine si nu stiu de care...cainele e de rasa Pitbull dar de care sa imi iau femela sau mascul? ajutati-ma pls sa ma decid, avantaje/dezavantaje daca sunt.care e "mai rau" care e "mai bun" etc.

Răspuns Câştigător
| yanis a răspuns:

MASCUL, sa nu stai cu tampoane dupa femelarolling on the floor. daca il vrei ca investitie ia femela sa vinzi puii. daca esti in stare sa te ocupui de sarcina asta(funda)

7 răspunsuri:
| DrugFree a răspuns:

Buna! Pitbull-ul e foarte agresiv, daca e mascul. Te sfatuiesc sa iei femela, si sa o sterizilizezi, daca vrei mai mulye informatii, da um mesaj privat!

| noktambul a răspuns:

Ia-ti mascul. Gandeste-te ca femelele fata de doua ori pe an cate 4 pui cel putin. Ce o sa faci cu puii? Ca pana o sa reusesti sa ii vinzi (daca vei reusi sa-i vinzi) sau sa-i dai in adoptie, trebuie ingrijiti si ei. Masculul il duci la monta si poti dupa aceea, cand fata cateaua cu care s-a imperecheat, sa iti alegi un pui.

| DrDeath a răspuns:

Mascul ca sa nu ramai cu pui.
Daca vrei sa ai 4 catelusi peste 1-2 luni ia-ti femela.

| yanis a răspuns:

Bravo expertule.

| andreibubu2 a răspuns:

Nu lua pitbull este agresiv il dresezi greu si e destul de rau is cei mai agresivi mai degraba ia-ti rotwailer e cel mai tare eu l-am dresat in 2zile (sa stea jos sa mearga la cusca sa sara sa muste sa fuga dupa bat etc)suntem buni prieteni si mai degraba ia baiat saU DACA NU FATA DAR TREBUIE SA AI ALT (CAINE)TOT ROTWAILER AS SE IMPERECHEZE vinzi puii scump is cei mai populari rotwaileri funda?

| NebunieLaSecunda explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri, va raman dator. :*

| alexandra2010 a răspuns:

Mascul clar...invata repede la dresaj si nai treaba nu intra nimeni in casa fara permisiunea lui iti spun eu ca am avut laughinge usor de intretinut.nu sunt foarte pretentios. si in plus vorba celor de mai jos daca vrei sa stai dupa cate sa nu se imperecheze treaba ta laughing