| nestiy a întrebat:

Salut, as dori sa-mi iau un catel de rasa Pug/Mops. Dar nu m-am hotarat daca sa fie mascul sau femela. Puteti sa-mi scrieti cateva avantaje si dezavantaje daca imi iau mascul? Dar avantajele si dezavantajele undei femele?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Fizic : in afara de ce au jos sunt la fel.
Mascul avantaj : Sunt ma ascultatori ca femelele.
Mascul dezavantaj : Cand e 'in calduri' daca vede o catelusa pe strada fuge la ea si nu te mai baga in seama.
Femele avantaj : Sunt mai jucause (mai sunt si cazuri cand sunt lenese cele pug )
Femele dezavantaj : Le vine ci*** ca la femei rolling on the floor
P.S cand sunt in peridoada 'de calduri' vin la piciorul tau si incearca sa faca... xxx rolling on the floor
Eu zic sa alegi fata happy E treaba tawinking

| Alin1423 a răspuns:

Mascul:
Avantaj:Nu face pui!
Avantaj:E mai ascultator!
Dezavantajbig grinaca nu te joci cu el o sa sara pe tine (nu sa te muste doar ca sa se joace)
Femela:
Dezavantaj:Face pui!
Altele la femela nu mai am!
Si un dezavantaj la amandoibig grinaca il tii in casa o sa faca *** pe jos si trebuie sa strangi.
Funda?

| nestiy explică (pentru Alin1423):

Multumesc, dar este vreo diferenta intre cei doi? Zic legat de fizic... Am observant ca masculul are pielea mult mai incretita. Oare mai e si altceva?

| Alin1423 a răspuns (pentru nestiy):

Da este o diferenta si scuze ca raspund dupa mai mult de un an doar ca nu mai am fost activ..scuze.

| Vizuroiu_Ionela_1996 a răspuns:

Femelele:
Dezavantaje: Le vine ciclu de 2 ori pe an si lasa pete peste tot unde se puen ( dar exista chilotei speciali la pet shop si daca nu vrei sa faca pui o sterilizezi )
Daca face pui va fi geru sa desparti pui de e asi va fi usor agresiva.
E in special agresiva cu straini.
Avantaje: E mai afectuoasa si creste mai putin decat masculi
faci bani frumosi pe puii pe care ii naste daca vrei sa nasca
Masculii:
In perioada caldurilor vor fugi de tine daca stai la curte si va fi greu sa iesi cu el la plimbare fiindca vrea sa fuga
va fi usor irascibil in aceea perioada
in general e putin mai agresi decat femelele
isi marcheaza teritoriul si se bate cu alti caini
si cam atat.
Eu am fetita, si tii recoamnd fetita.
funda?