| NoName2934 a întrebat:

Salut! Vreau sa îmi iau un cățel de pe olx. Persoana respectiva care vinde cățelul nu este din judetul in care sunt eu.Cum se procedează? Trebuie sa ma duc eu dupa cățel sau mi-l aduce ea?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cel mai bine te duci tu in zona.
Dar atentie sunt multi escroci pe acest olx, par iubitori de animale dar am citit nu doar o data ca unii vand animalute bolnave, nevaccinate, cu probleme de sanatate!
Nu toti sunt asa evident, am zis doar sa iei in calcul!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista ceva strict, se procedeaza dupa cum va intelegeti, respectiv pot fi 3 situatii: mergi tu la ea, va intalniti undeva pe la mijlocul distantei sau vine ea la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo! Sa ai grija de cățeluș? Tu si persoana de la care vei lua animalutul va veți înțelege... Ori va intalniti undeva si ti l da, ori te duci tu la ea, ori vine persoaba la tine...