| ralucaioana1990 a întrebat:

Salut tuturor, am o mare problema, deci am vb cu cineva din calarasi sa cumpar un catel, nu cunosc pe nimeni si nici pe persoana respectiva, eu sa ma duc nu pot k imi e teama, intrebarea este cum as putea sa iau catelul de acolo? si plata sa se faca cand pers respectiva da catelul firmei respective, exista? nu stiu daca m-am facut inteleasa dar imi e si teama sa trimit bani inainte... pls help.

1 răspuns:
| AlexandraM888 a răspuns:

Pai trebuie sa vorbesti cu cineva sa mearga cu tine, o prietena, un prieten un parinte... daca nu poti apeleaza la o firma de transport animale si vorbeste cu ei sa nu dea banii inainte sa primesaca cainele, insa asta inseamna costuri mari, de obicei astfel de firme iau bani f multi pentru transport de animale! Bani inainte nu trimite, nu fi naiva, spune-i persoanei cu cainele daca iti garanteaza transportul si ca ii platesti benzina!