| tigrul2 a întrebat:

Vreau sa imi iau un perus, posibil 2 dar cel mai probabil 1 happy si vreau sa stiu cateva informatii. Il pot tine in dormitor? Nu am altundeva unde sa-l tin. Care este temperatura medie la care rezista? Ma refer la cea mai scazuta.Este sensibil la parfumuri sau la alte chestii? Cum pot sa previn sa moara?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți direct la un pet shop unde vi se oferă toate informațiile necesare pentru un peruș.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti tine in dormitor, daca te trezesti cand rasare soarele,
pentru ca el atunci se trezeste si incepe sa cante, si vrei nu vrei, o sa te trezesti matinal.
Unless il duci in bucatarie si pui un prosop pe cusca, atunci mai ai sanse sa il faci sa doarma mai mult un pic.