| Adise24 a întrebat:

Vreau să îmi iau un Piton Regal ca animal de companie.Problema este că stau la oraș și nu am cum sa fac rost de mâncare.Stiti cumva de unde as putea face rost de mâncare.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te interesezi unde sunt multi rozatori si faci un bine dublu: raresti rozatorii si hranesti sarpele.
Pui capcane de soareci /sobolani in oras, care doar le prind intr-o cusca si nu le opmoara.

| cinecitesteeGAY a răspuns (pentru Bula):

Iti trebuiesc soareci crescuti in captivitate, cei de afara sunt plini de bacterii si virusi ce omoara sarpele...

| Bula a răspuns (pentru cinecitesteeGAY):

Eu stiam ca serpii, in libertate, mananca soareci crescuti tot in libertate (si nu numai), care sunt plini de bacterii si virusi.
Si asta fac de cand exista specia lor. happy

| cinecitesteeGAY a răspuns (pentru Bula):

Cei ce traiesc in salbaticie logic ca pot manca soareci din salbaticie, aici este vorba de acei serpi crescuti in captivitate, un simplu soarece din salbaticie dat unui Piton Regal cum am eu de ex, il omoara 100%

| varsanofie a răspuns:

Salut, momentan nu avem un magazin cu hrană pentru pitoni, dar în viitorul apropiat o să fie. Până atunci poți folosi hrană rece, pui congelat spre exemplu, se decongelează într-un bol cu apă caldă, de fel, lor le place să fie mâncarea la temperatura camerei, undeva pe la 20°C. Ce mai puteți face, a merge prin împrejurimi, sau la piața din apropiere. vorbind cu sătenii să vă aducă săptămânal 2-3 soricei. un pui s-a. Baftă!

| tudorykul a răspuns:

De la un pet shop saaaau daca ai rabdare poti sa mergi sa cauti acum, pana nu se termina vara, soricei sau soparle. Dar totusi te poti baza pe un petshop