| KolG a întrebat:

Curand o sa imi achizitionez un piton regal, puiuț (2 luni). Voiam sa va intreb, ce soareci sa ii dau de mancare, pinky, soricel la vreo 10 grame sau soricel la vreo 20 de grame? Multumesc

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

Uita-te pe forumul asta:
https://ball-pythons.net/forums/showthread.php? 220268-Feeding-2-month-old-ball-python-What-do-you-do

| KolG explică (pentru danbnz):

Chiar nu gasesc, daca ai idee imi poti spune tu te rog?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El înghite prăzi mult mai mari decât gura lui. Dar eu nu recomamd un asemrnea pet.

| Bizon95 a răspuns:

Sigur, dupa care o amenda penala si eventual inchisoare
in rrrominica E INTERZIS detinerea de animale exotice

decat cu licenta ca esti zoo

| cinecitesteeGAY a răspuns (pentru Bizon95):

Daca esti prost csf n-ai csf... documenteazate si dupa vorbeste

| Bizon95 a răspuns (pentru cinecitesteeGAY):

Uite, unde era marele destept!
e tv-ul plin de reportaje cu animale exotice confiscate
dar eu trebuie sa ma documentez

nu unul care nici nu are minimum de bun simt sa si explice cand arunca cu noroi, eventual sa posteze un link care sa ii sustina insulta, si nu sa te credem pe cuvant ca doar tu stii mai bine

iti doresc o viata lunga si sa fii asa "destept" toata viata!

| cinecitesteeGAY a răspuns (pentru Bizon95):

1.Am un Piton Regal
2. ti-am zis sa te documentezi...
3. este LEGAL
4. daca nu era legal, de ce poti lua unul usor, fara probleme?
5. daca poti, arata-mi si mie unde scrie ca este ilegal...

| Bizon95 a răspuns (pentru cinecitesteeGAY):

Ok, whatever
eu am vazut ce am vazut la tembelizor, e posibil ca aia sa minta ca sa descurajeze prostimea sa isi ia asa ceva, pe mine nu ma intereseaza asa ceva, moment in care...
WHATEVER!

| Patronu1 a răspuns:

Mai bine îți luai un câine ceva, de asta te plictisești repede ca în afara de stat în acvariu nu face prea multe. Bafta!

| KolG explică (pentru Patronu1):

Sunt fan reptile, am caine pisica papagal si cateva soparle, serpi n am avut pana acum, dar curand ajunge la minebig grin

| Patronu1 a răspuns (pentru KolG):

Sa îți trăiască și sa te bucuri de el!