| Iordachescu_Vlad_2000 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati daca puteti...M-am decis sa iau un caine,dar mama mea nu este de acord deloc,tata este de acord dar vrea de talie mica, dar eu vreau un labrador.Cum sa-i conving sa primesc un labrador? Toate metodele mele sunt epuizate.Cateva sugestii de la voi?

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Mai bine iti iei un câine de talie mica.O sa fie foarte greu sa o convingi pe mama ta sa luati caine iar pe tatal tau sa iei labrador.
Daca chiar vrei un labrador incearca sa o convingi pe mama ta si dupa ea sa vorbeasca cu tatal tau ca sa luati.
Arătă-le videoclipuri si poze cu ei.
Cauta labradori gratuiti sau cu un pret mic ai arătă-le.
Vorbește-le de rasa astaa doar de bine.

Daca nu reusesti pana la urma si o sa iei de talie mica poti sa iei:

Bulldog englez
Bulldog francez
Mops/Pug
Pikinez
Chihuahua
Sau un maidanez sau o corcitura de talie mica.O sa faci o fapta buna happy happy happy
Daca vrei labrador gratis uite-te pe Facebook pe grupuri sau pagini care dau caini spre adoptii.Eu am văzut labradori gratisi la greu.
Daca nu uite-te pe Olx sau LaJumate.ro si cauta un pret mai mic.

Sper sa iti iei caini!
Succes!winking
Funda?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

IA-ti un caine de talie mica, in asa fel il vei avea aliat si pe tatal tau si va va fi mai usor s-o convingeti pe mama ta. happy