| superbogdy a întrebat:

Salut, vreau sa stiu daca e adevarat ca pesti tetrazone pot omora un caras mare si umflat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tetrazonele au prostul obicei de a ciupi inotatoarele altor pesti, asa ca mare grija cu ce-i asociezi. Pot chiar omori alti pesti, mai ales cei cu inotatoare voalate.Sau poate renunti la ei si iei altceva in loc.Sanitari de care vrei? Corydoras?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe specii de pesti pot omori carasii, pentru ca de obicei carasii nu se tin in acvarii comunitare, se adapteaza greu. Daca-i umflat, s-ar putea ca altceva sa-l omoare (dieta, parazitii), nu vreun tetrazona.