| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Vreau sa stiu si cat mai sta in viata un caine mic de 4 luni care are boala lui carre ( jigodia) si nu il tratez. Vreau sa stiu pentru cultura mea generala...

Răspuns Câştigător
| lightblueC a răspuns:

O sa moara. Sora mea a avut un caine de aceeasi varsta, s-a imbolnavit de jigodie, si in ciuda faptului ca a platit o gramada de bani pe antibiotic administrat in fiecare zi la un veterinar departe de unde locuia, nopti nedormite, cu grija continua ca acel caine va face din nou spume la gura. Cam intr-o luna, s-a simtit obligata sa se duca cu el la veterinar si sa-l eutanasieze, deoarece nu mai suporta sa-l vada suferind. Oricum nimeni nu i-a dat nicio sansa... E bine sa duci catelul cat e mic la veterinar si sa-i faci carnet de sanatate, deoarece i se vor administra vaccinuri pentru aceasta boala cat si altele. Totusi exista o sansa, destul de mica, sa supravietuiasca.(gandeste-te la omul cu cancer)

3 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

Off! Trateaza-l mai omule! Se poate agrava si poate murii in cateva luni! Vrei sa omori un caine?! Vrei sa faci o crima? Salveaza bietul animal! Cu ce ti-a gresit?

| RockMe a răspuns:

Doamne nu am eu probleme cu caini mei am intrebat asa pentru cultura mea...