| Modx a întrebat:

Vreau si eu sa-mi cumpar 2 caini din rasa amstaff, mascul si femela, este bine daca se imperecheaza, adica sa nu aiba nimic ca exista grade de rudenie intre ei. E ca la oameni sau diferit? multumesc anticipat. Doresc seriozitate

Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

Trebuie sa nu aiba niciun grad de rudenie, e ca la oameni. pentru asta e necesar pedigree-ul, care-ti arata stramosii cu 3 generatii in urma. cosangvinitatea da urmasi cu defecte, care nu mai corespund caracteristicilor rasei.

3 răspunsuri:
| Zoombe3 a răspuns:

Depinde, sunt unii care tin la chestia asta in special cei cu caini de rasa cu pedigree, insa nu se intampla absolut nimic anormal daca sunt mama-fiu / tata-fica.

| Modx explică:

Ok. multumesc frumos

| Modx explică:

Dar daca sunt frate-sora?