| martinadid a întrebat:

m-am decis sa-mi cumpar un caine din rasa amstaff,dar nu m-am decis in ce sa fie femela sau mascul, care este ma ascultator? Si nu vreau raspunsuri gen "cum il cresti asa il ai".
Eu am mai avut o femela si un mascul din rasa Rottweiler.
Dau funda celui mai detaliat raspuns.
p.s.ca tot veni vorba, ce nume sa aleg, dati-mi cateva idei si pentru mascul si pentru femela kiss

Răspuns Câştigător
| Stf001 a răspuns:

Pai femela ii mai rea cand "fată" face pui.E ceva normal sa-si apere puii.Eu zic ca masculul.Si depinde si cum il crești -_-

4 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Masculul si femele.
Hm...
Eu zic sa alegi masculul.Defapt nu contează ce alegi. Daca îl cresti bine o sa fie cuminte.Totusi ia un băiat.De ce? Nu stiu. Fata sau băiat e acelasi lucru.Fiecare poate sa iti ofere afectiune.Este alegerea ta.Cauta un câine si îl iei pe ala.

Uite niste nume pentu caini:

Fete:
Layla
Sasha
Lola
Lassie
Ursa
Kuki
Azia

Baieti:
Max
Jack
Labus
Remus
Pufi
Ufan
Pufulete
Tigru
Harry
Hanry
Toby
Tony
Rex
Peticel
Roby
Arthur
Arky
Wooby

La aceasta rasa baiat mie mi-ar plăcea mult numele Harry sau Hanry
Iar la aceasta rasa fata mi-ar plăcea numele Lola big grin

Sper ca te-am ajutat! happy

Funda?winking

| martinadid explică (pentru Talmacel_Alexia_1999):

Multumesc mult, m-am decis o sa imi iau un mascul si o sal chieme Max

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Ai ales un nume potrivit happy

| Roliii a răspuns:

Stai sa ghicesc laughing