| rolandbejan a întrebat:

m am hotarat sa imi cumpar un amstaff. dar, nu stiu ce sa aleg intre mascul sau femela. vreau sa stiu ce imi recomandati, si de ce. retineti ca acesta este primul meu caine, stau la curte etc. singura problema este aceasta alegere, in care nu stiu care dintre femela si mascul e mai bun

Răspuns Câştigător
| ManeaIonut98 a răspuns:

Iati femela, pentru ca eu am baiat si atunci cand intra in calduri, incepe sa ''turbeze'' adica doar sa ii spui numele si incepe sa maraie...sau sa plece de langa tine....nu iti mai mananca
femela nu are nicio problema, plus ca daca e sa se bata cu vreun caine a ta castiga sigur...pt ca este femela
Parerea mea : FEMELA
Funda?

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Mascul.La catea cand o sa fie in calduri o sa-ti sara caini straini gardul.

| cristicrisu a răspuns:

Eu zic ca un baiat ar fi mai potrivit, daca iei fata o sa intre in calduri si o sa urle, latre si dc e tinuta in lant (ceea ce nu e recomandat sa faci ) se poate omorâ singura( rare, dar posibile). baiatul ca orice caine o sa intre in calduri in tradevar o sa faca urat dar dc e tinut intr-un spatiu adecvat nu se va intampla nimic rau! Sper sa te ajute sfatul meu!

| Lazar_Cristi_1995 a răspuns:

Eu ti as recomanda o pisica... Daca primul tau caine o sa fie amstaff, nu cred ca ai experienta necesara pentru un asemenea caine... Poti sa incerci cu un ciobanesc german, mascul